Pogoda
Aktualności

Więcej…

 

 

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na jedną z najpiękniejszych pór roku - wiosnę. Niestety kiedy tylko słońce i wiatr osuszyły łąki i pola stajemy przed wielkim problemem. Przez bezmyślność wielu nieodpowiedzialnych ludzi płoną łąki, trzcinowiska i przydrożne rowy. Zastanówmy się, najpierw nad skutkami, zanim rzucimy zapaloną zapałkę. Konsekwencje są często nie tylko materialne w formie mandatu ale i strary w przyrodzie.

Więcej…

 

Ostatnie pożegnanie

Druha Fryderyka Ciupek

 

W dniu 13 lutego 2012r, Druh odszedł na wieczny spoczynek do Domu Ojca. Pozostawił wiele wspomnień i miłych chwil.

W ostatniej drodze do wieczności towarzyszyli Druhowie z OSP Boleszkowice, OSP Cychry, OSP Dargomyś, oraz OSP Gudzisz.
Spoczywaj w spokoju.
 

 

Zebranie sprawozdawcze za rok 2011

Jednostki OSP Boleszkowice

W dniu 25 lutego 2012 roku odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Boleszkowicach. W zebraniu uczestniczyło 69% Druhów oraz liczne grono Młodzieży. To wydarzenie uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Boleszkowice Pan Jan Krzywicki, Przewodnicząca Rady Gminy Boleszkowice Pani Teresa Macyszyn, Prezes Zarządu Powiatu Myśliborskiego Druh Tadeusz Nowak, Dowódca JRG PSP w Dębnie Druh Grzegorz Gonera.

Po otwarciu zebrania przez Dh. Prezesa, w imieniu Zarząd OSP Boleszkowice podziękował dla Dh. Eugeniusza Piekar za wieloletnią prace w zarządzie na stanowisku Prezesa, za wiele wytrwałości w dążeniu do celu. Dh. w ubiegłym roku w związku z wyborami postanowił zrezygnować z dotychczasowej funkcji Prezesa, którą pełnił 3 kadencje, przez co został wyróżniony statuetką. Również w tym dniu Dh. Witold Ćwiok został wyróżniony dyplomem przez Zarząd Powiatowy OSP, za wieloletnią prace z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą(MDP), za sprawowanie opieki, wpajaniu zasad PPOŻ, BHP oraz wysokie osiągnięcia sportowe z Młodzieżą na różnego rodzaju zawodach.

W kolejnej części zebrania Prezes przedstawił sprawozdanie za rok 2011, gdzie głównym celem było zorganizowanie obchodów 65-Lecia OSP Boleszkowice, w tym dniu gościliśmy Przyjaciół z Holandii oraz Kolegów z Tuszyna. Dwu krotnie gościliśmy Delegację Holendrów. Wielkim wydarzeniem było otrzymanie wozu ratowniczego „DAF”, który został przekazany na rzecz Jednostki OSP Boleszkowice, od Holendrów, za co serdecznie dziękujemy.

Zapowiada się kolejny rok pełen wyzwań, wielkiej i trudnej pracy. Przed nami między innymi organizacja „Dnia Młodego Strażaka”, uczestnictwo w zawodach Wojewódzkich w Dębnie, remont i przebudowa gabinetu OSP, wykończenie werandy przed remizą i wiele innych wyzwań i mnóstwo pracy na rzecz jednostki.

Jako brać strażacka, w tym dniu usłyszeliśmy wiele komplementów i miłych słów, podziękowań za działania na terenie Gminy Boleszkowice oraz całego Powiatu Myśliborskiego.

Za wszelkie podziękowania i miłe słowa serdecznie dziękujemy. Klikając na zdjęcie przejdziesz do galerii, gdzie zobaczysz więcej zdjęć z tej uroczystości.

Opracował: Ciechanowicz Marcin

 
Więcej artykułów…