Pogoda
Aktualności

W dniu 1 czerwca 2012r. zorganizowaliśmy w godzinach popołudniowych pokaz dla przedszkolaków, gdzie mogli zobaczyć sprzęt strażacki, spróbować własnych sił, przy przewracaniu pachołków, również zobaczyć jak wytwarza się pianę gaśniczą. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za upominki oraz za życzenia z okazji Dnia Strażaka.

Galeria

 

Więcej…

 

 

Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze

„Dzień Młodego Strażaka”

26 maja 2012r.

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się o godzinie 10.30, następnie zawodnicy przystąpili do ćwiczenie biegu sztafetowego siedem razy pięćdziesiąt metrów. W zawodach udział wzięły drużyny OSP z Gminy Boleszkowice oraz Gminy Dębno, łącznie 9 drużyn seniorów mężczyzn oraz po za konkurencją gościnnie strażacy z Niemiec „Rudnitz” jednocześnie drużyna kobiet i trzy drużyny MDP działających przy OSP Boleszkowice.

W generalnej klasyfikacji w Gminie Boleszkowice trzy pierwsze miejsca zajęły jednostki: OSP Boleszkowice, OSP Gudzisz, OSP Chwarszczany oraz OSP Namyślin natomiast w Gminie Dębno trzy pierwsze miejsca zajęły: OSP Krześnica, OSP Cychry oraz OSP Sarbinowo oraz udział wzięli OSP Dargomyśl i Warnica. Jednocześnie po zawodach odbył się baraż między dwoma najlepszymi drużynami z sąsiednich gmin, które uzyskały najlepszy czas w biegu bojowym. W barażach zwyciężyła jednostka z Cychr, natomiast nie udało się dla Boleszkowic, którzy natomiast otrzymali nagrodę od Burmistrza Dębna za najlepszy czas w biegu bojowym podczas zawodów.

Równolegle podczas trwania zawodów dzieci mogli zupełnie bezpłatnie korzystać z zjeżdżalni oraz zamku, który udało się postawić dzięki hojnemu wsparciu finansowym przez: Nadleśnictwo Dębno, Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno - Melioracyjnego „Melbud” sp. z o.o., oraz GBS Barlinek o/Dębno, za co serdecznie dziękujemy. Jednocześnie dzieci mogły brać udział w konkurencjach tj. ciężarki, lotki itp. Dla wszystkich przybyłych, którzy mieli chęć nauki pierwszej pomocy przed medycznej został przygotowany fantom, na którym pod okiem ratownika mogli ćwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową oraz sposób ewakuacji i zabezpieczenia poszkodowanego.

Około godziny 19 dla wszystkich chętnych została zorganizowana zabawa taneczna przez Radę Sołecką w Boleszkowicach gdzie mieszkańcy obu gmin bawili się do późnej godziny.

Zawody pozwoliły mieszkańcom dobrze się bawić, dzieciom skorzystać z wielu atrakcji, a organizatorowi przy tak wielkim wysiłku zorganizować imprezę, aby która na długi czas pozostała w lokalnej rozgłośni. Urok całym zawodom nadał występ najmłodszych strażaków, gdzie składali linie ssawną, rozwijali główną linie gaśniczą i trzy prądy wody. Jako organizator wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, sponsorom za tak wielkie gest wsparcia a zawodnikom za sportową rywalizację?

Galeria zdjęć

Foto Roman Panek

Więcej…

 

 

Lista osób biorących udział w procesji Bożego Ciała:

Czwartek(7 czerwiec) Boże Ciało

 

Krzyż:

1. Krzysztofiak Edward

Sztandar:

1. Ciechanowicz Franciszek

2. Ćwiok Kamila

3. Makrzanowski Kazimierz

Prowadzenie Księdza:

1. Dymek Paweł

2. Maciejewski Stanisław

3. Mazur Włodzimierz

4. Stasiak Mieczysław

Baldachim:

1. Ciechanowicz Marcin

2. Ciechanowicz Wojciech

3. Ćwiok Krzysztof

4. Kudła Sławomir

5. Kurzawa Łukasz

6. Kurzawa Mirosław

7. Kurzawa Władysław

8. Olejniczak Piotr

Lista osób biorących udział w poszczególne dni oktawy Bożego Ciała:

 

Piątek (8 czerwca)

1. Ciechanowicz Sławomir

2. Ćwiok Krzysztof

3. Marciniak Krzysztof

Sobota (9 czerwca)

1. Dymek Paweł

2. Kudła Sławomir

3. Olejniczak Piotr

Niedziela (10 czerwca)

1. Ciechanowicz Marcin

2. Ćwiok Kamila

3. Ćwiok Krzysztof

4. Ćwiok Waldemar

5. Maciejewski Stanisław

6. Kurzawa Łukasz

7. Kurzawa Mirosław

8. Kurzawa Władysław

9. Krzysztofiak Edward

10. Ulicz Miłosz

Poniedziałek (11 czerwca)

1. Kopyłowski Bronisław

2. Kurzawa Łukasz

3. Ulicz Miłosz

Wtorek (12 czerwca)

1. Krzysztofiak Edward

2. Makrzanowski Tomasz

3. Olejniczak Sylwester

Środa (13 czerwca)

1. Pietruch Krzysztof

2. Pacewicz Aleksander

3. Pacewicz Artur

Czwartek (14 czerwca)

1. Ciechanowicz Wojciech

2. Kurzawa Mirosław

3. Kurzawa Władysław

Więcej…

 

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…